AGROTURYSTYCZNE GOSPODARSTWO RYBNE. WĘDKOWANIE.

Witam wszystkich odwiedzających tę zakładkę, która ma na celu zaprezentowanie oferty  związanej z wędkowaniem .

Bogactwem  agroturystycznego gospodarstwa rybnego AGRORYB jest różnorodność pływających w stawach ryb.. Trzy z dziewięciu stawów przeznaczone są do wędkowania.

W stawach tych podstawową rybą jest karp królewski, pełno łuski i japoński karp koi . Karpie te są w wadze od 1 kg do 19,00 kg.

Druga kategorią ryb co do  ilości i wielkości w stawie  dla wędkujących , które są hodowane w gospodarstwie  to szczupaki od 60 cm do 140 cm.

Ponadto w tych  stawach są również płocie, okonie, liny, sumy i amury. Największymi rybami , które można złowić są amury o dł. 160 cm i sumy o długości do 155 cm .

Wędkowanie ma charakter bezstresowy oznacza to ,że wędkujący nie ma obowiązku zakupienia złowionej ryby, ale ma obowiązek  wrzucenia ryby do specjalnego magazynku, w którym przetrzymywane są złowione ryby.

W stawach istnieje możliwość  złowienia pstrąga potokowego, a przy odłowach jesiennych odławiamy raki, a nawet żółwie  różnych rozmiarów, które prawdopodobnie trafiają do nas z akwariów.Zadomowione spacerują po groblach między stawami.

Wędkujący  zobowiązani są do posiadania podbieraków, siatek do przetrzymywania złowionej ryby oraz mat do położenia i przenoszenia bardzo dużych okazów ryb.