WĘDKOWANIE

Witam wszystkich odwiedzających tę zakładkę, która ma na celu zaprezentowanie oferty  związanej z wędkowaniem .

Bogactwem AGRORYB jest różnorodność pływających w stawach ryb.Trzy  z dziewięciu stawów przeznaczone są do wędkowania.

W stawach tych podstawową rybą jest karp królewski, pełnołuski i japoński karp koi . Karpie te są w wadze od 1kg do 18,60 kg.

Druga kategorią ryb co do  ilości i wielkości w stawie  dla wędkujących , które są hodowane w gospodarstwie  to szczupaki od 60 cm do 140 cm.

Ponadto w tych  stawach są również amury ,płocie, okonie, liny i sumy . Największymi rybami , które można złowić są amury i sumy o długości do 160 cm .

Wędkowanie ma charakter bezstresowy oznacza to,że wędkujący nie ma obowiązku zakupienia złowionej ryby, ale ma obowiązek  wrzucenia ryby do specjalnego magazynku, w którym przetrzymywane są złowione ryby.

W stawach istnieje możliwość  złowienia pstrąga potokowego, a przy odłowach jesiennych odławiamy  również raki, a nawet żółwie  różnych rozmiarów, które prawdopodobnie trafiają do nas z akwariów.Zadomowione spacerują po groblach między stawami w ciągu caego roku.

Wędkujący  zobowiązani są do posiadania podbieraków, siatek do przetrzymywania złowionej ryby oraz mat do położenia i przenoszenia dla bardzo dużych okazów ryb.